Ošetření pleti


Konkrétní postup při ošetření pleti je nutné přizpůsobit aktuálnímu stavu pleti, ročnímu období a také momentálním potřebám klientky.

 

Odlíčení je vždy prvním krokem, ať jde o salonní ošetření nebo o péči doma. Pouze tak můžeme zaručit očekávané viditelné výsledky kosmetického ošetření.

 

Exfoliace(peeling) je odstranění vrstvy zrohovatělých buněk z povrchu pleti. Zhruba každých 30 dní se kůže zbavuje starých buněk, které uvolňují místo pro nové čerstvé kožní buňky. Tento proces obnovy kůže je možné urychlit pomocí peelingu.

Mechanický peeling obsahuje drobné brusné částečky, které mechanicky zbrousí a vyhladí pokožku. Je vhodný spíše na tělo nebo hrubou mastnou pleť.

Enzymatický peeling je šetrnější forma exfoliace. Působením přírodních biologických enzymů odstraňuje zrohovatělé buňky z povrchu pleti a jemně ji vyhlazuje. Má rozjasňující, protizánětlivé, čistící a hydratační účinky.

Chemický peeling je nejúčinnější způsob exfoliace s okamžitým efektem. Provádí se také jako samostatné ošetření s cílem zregenerovat povrchové vrstvy kůže. Vyhlazuje mimické vrásky, jizvy po akné, vypíná pleť, aktivuje tvorbu kolagenu, stahuje rozšířené póry, redukuje pigmentové skvrny. Používají se kyseliny přírodního původu a jejich směsi. Síla působení  závisí na koncentraci a pH dané směsi (čím nižší pH, tím větší a hlubší peelingový efekt).

Hloubkové čištění pleti se provádí po změkčení, napářce nebo masáži. Jedná se o odstranění komedonů (černých teček) a uvolnění ucpaných pórů. Hloubkové čištění je důležitou součástí péče o mastnou a smíšenou pleť, kde komedony  a ucpané póry narušují celkový vzhled pleti.

Séra, ampule, aktivní látky obsahují vyšší koncentraci účinných látek než krémy. Aplikuje se malé množství pod krém, masku nebo pod make-up. Podle složení jsou séra hydratační, výživná, zklidňující, liftingová atd.

Kosmetická masáž je nejdůležitější a neúčinnější součástí ošetření pleti v salónu. Masáž pomáhá oddálit proces stárnutí pleti, zlepšuje krevní a mízní oběh, přispívá k lepšímu vyživení pokožky, současně se odplavují toxiny a zmírňují otoky v obličeji. Masáž jemně působí na pružnost svalů a pevnost pokožky. Masáž navozuje příjemné pocity, zklidňuje a zbavuje stresu. Velký význam má také masáž dekoltu, která zajišťuje výživu, prokrvení a pružnost v této často opomíjené partii.

Pleťová maska je završením každého kosmetického ošetření a má v celkovém postupu ošetření velmi významnou roli. Okamžitě zlepší vzhled a kondici pleti. Dokáže pleť zklidnit po hloubkovém čištění, také hydratovat, vyživit, vypnout a vyhladit drobné vrásky. V domácích podmínkách je vhodné aplikovat masku alespoň 1x týdně podle typu a stavu pleti. Masky jsou krémové, gelové, pěnové, alginátové……