Jak se starat o pleť, když je vám…


Jak se starat o pleť, když je vám 20, 30, nebo 40 let …

… možná napoví zajímavý článek z doma.cz:

Chcete vědět, co vaše pleť potřebuje? V první řadě byste se měli zaměřit na fázi „života“, ve kterém se nacházíte.

Je vám dvacet let a používáte krémy proti vráskám? Chyba! Nebo máte před čtyřicítkou a nedáte dopustit na krém našich babiček, který má sice tradici, ale ve vašem věku nemá potřebný účinek? Pojďme se spolu podívat na jednotlivé stadia „života“ vaší pleti. Prozradíme vám, co potřebuje vaše pleť, tak aby i za pár let vypadala fantasticky.

Svěží „dvacítka“

Ve dvaceti je pleť krásná, pružná a možná máte pocit, že se o ni nepotřebujete starat. Opak je pravdou. To, jak s ní budete zacházet v tomto klíčovém období, se odrazí na jejím vzhledu později. Chcete vypadat dobře, i když vám bude třicet, či čtyřicet?

Jak ošetřovat pleť

Čištění: Pokud máte normální pokožku, stačí, když si ji vyčistíte před tím, než jdete spát. Použijte jemný čistící gel, pokud je vaše pokožka mastnější. Je-li suchá, použijte raději čistící mléko, které ji zvlhčí.

Hydratace: V 25. roku života se z kmenové buňky začíná vytrácet kyselinou hyaluronovou a začínají se tvořit první vrásky. Klíčová je v tomto období hydratace pleti.

Zatím nepotřebujete žádnou speciální kosmetiku a už vůbec ne krémy proti vráskám. Více než nad značkou se zamyslete nad složením a nad tím, jaký typ pokožky máte.

Pro normální pleť jsou ideální hydratační fluidum, které nezanáší póry. Mastnější pokožce prospějí hydratační séra, která póry uzavřou. Při suché pokožce se doporučují hydratační krémy. Vše závisí na stavu a typu pokožky.

Důležité je i to, aby krémy měly faktor proti slunečnímu záření, minimálně 15 nebo 20 SPF. Toto pravidlo platí pro denní krémy v každém věku. Aplikuje krém na obličej, krk a hrudník. I pokožka na krku se vám později odvděčí.

Sexy třicítka

I když se o svou pleť budete důkladně starat, prvním jemným vráskám se nevyhnete. Ty vás mohou překvapit už v rané 30-ce. První vrásky zpozorujete v okolí očí a úst. Adekvátní péče vám může pomoci stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu ve vaší pokožce. Mladistvý vzhled vám tak vydrží mnohem déle.
Jak ošetřovat pleť

Pokud je vaše pleť citlivá vyhněte se hrubým čistícím krémům a peelingům.

Čištění: Ráno můžete použít čistící prostředky s obsahem AHA kyselin, které podpoří obnovu buněk a pomohou pleti zbavit se těch odumřelých. Večer zase použijte čisticí mléko, které pleť zcela nevysuší.

Hydratace: Pokud má pleť sklony k pigmentaci, jde o citlivější typ pokožky, proto se doporučují hydratační krémy s ochranným faktorem, pro pórovitější pleť zase hydratační sérum s ochranným faktorem.

Denní péče závisí i na typu pokožky. Pro mastnější pleť je vhodné používat přes den matující krémy nebo fluidum, které uzavřou póry a také odmašťovací ubrousky. Sušší pleť potřebuje hydratační, rozjasňující séra, aby byla pokožka vitální.

Noční ošetření: Pokud už jednou máte třicet, krémy s obsahem kolagenu vám mohou velmi pomoci. Avšak zatím pouze na noc. Zamezí prvním vráskám a pomohou pleti „udržet“ si kontury. Ve 30-tce ještě nemusíte pleť omlazovat do hloubky. Zatím vám stačí vyživovat a omlazovat jen vrchní část pokožky – epidermu.

Pokud vás zajímá více složení jako značka krému, vyzkoušejte kosmetiku s výtažky z hroznového vína. Extrakt se získává z jadérek hroznů. Dodává pleti potřebnou vlhkost a energii. Je doslova elixírem krásy, protože obsahuje hodně kyseliny linolové, která je přirozenou součástí vrchní vrstvy pokožky. Hrozny obsahují ovocné kyseliny, které vyhlazují jemné vrásky. Regenerují tak vrchní vrstvu pokožky.

Pro citlivou pleť doporučuje používat krémy s výtažky ze vzácného baobabu. Baobab pomáhá produkovat kolagen a elastin, aniž by pleť podráždil. Obsahuje mnoho aminokyselin a kyselinu tartarovou.

Oční okolí si také zaslouží vaši pozornost. Ideální je používat oční séra s obsahem peptidů. Čím dříve je začnete používat, tím méně se později mimické vrásky kolem očí budou prohlubovat. Díky nim se zredukují i kruhy pod očima. Oční krém můžete používat dvakrát denně, tedy ráno a večer.

Šlechtěná a elegantní čtyřicítka

Vaše pleť už potřebuje speciální péči – přípravky, které obnovují tvorbu kolagenu.

Jak ošetřovat pleť

Čištění: Používejte výhradně čistící mléka, tedy prostředky na krémové bázi. Jsou vhodnější než gely, protože ty více vysušují. Pleť čistěte ráno i večer. Pokud vaše pleť toleruje AHA-kyseliny, tak jednou denně ošetřete pleť přípravkem s jejich obsahem.

Hydratace: Tentokrát už si nevystačíte jen s několika přípravky. Budete je potřebovat více a také je vhodné, je občas kombinovat a střídat.

Velmi účinný v péči o zralejší pleť je arganový olej. Je to úplný zázrak, protože je to silný antioxidant, který chrání pleť před vnějšími negativními vlivy. Působí přímo na tvorbu kolagenu a elastinu. Také zajišťuje ochranu proti nebezpečnému UV záření, takže je vhodný i jako denní a noční krém.

Krémy s tímto vzácným olejem obsahují také množství vitamínů krásy: A a E. Navíc je arganový olej vhodný pro všechny typy pleti.

Noční ošetření: Výborné na noc jsou kaviárové krémy či séra. Kaviár regeneruje pleť, mineralizuje, zpomaluje proces stárnutí, pomáhá při tvorbě kolagenu.

.

zdroj:http://doma.nova.cz/clanek/krasaamoda/jak-se-starat-o-plet-kdyz-je-vam-20-30-40-let.html